Ramen

Elijah Kampsen

Elijah Kampsen

March 7, 2008 9:52 PM CST

I LOVE RAMEN! It's the cheapest way to eat, (besides going to the lake, catching a fish with you're hands, building a campfire, cooking the fish, and eating that.) $.17 a package. $.17 a package! If my parents made me pay for what I eat, I think I could do it. I would spend like $.51 a day, and I would love every minute of it. Oriental, Pork, Beef, Chicken...They're all good! Except for Lime Shrimp and Spicy Chili. What suckapunch's idea was it to make chili into a soup?! That makes no sense! Anyways, if they served Ramen at school, I would buy it. I don't care if it was normal lunch price at $2 a bowl. I would still buy it! Because, as you remember, I hate school lunches, and love Ramen! I'm going to go have a bowl now. Be right back. I'm gonna go have a bowl now.